Utánpótlás hírek

Csapataink

Bronzérem a Miniknél

2019. január 07. hétfő

U 13 Mini korosztályunk január 5-én, szombaton Miskolcon, újabb bajnoki fordulón vett részt. Hajdúböszörmény csapatával (HTE) mérkőztünk meg az első meccsen. Az első játszma még elég magabiztosra sikerült, de utána valami érthetetlen szakadékba keveredtünk, amiből nem tudtunk kilábalni. Nem jött össze a lányoknak semmi és még Fortuna sem a mi térfelünkön szorgoskodott. Keserves küzdelemben felül kerekedtünk a HTE csapatával szemben, és 2:1-re megnyertük a meccset. A második csatát a házigazda DVTK csapata ellen játszottuk, de a teljesítményünk finoman szólva is hullámzó volt. Derekas kitartással harcoltak lányaink de sajnos 2:1 arányban alulmaradtunk a küzdelemben. Még mindig megvolt a lehetőség a szépítésre, Eger csapatával szemben, de ma semmi nem akart összejönni. Ez volt a harmadik mérkőzésünk egyhuzamban és sem pihenni, sem táplálkozni nem volt idejük a lányoknak, továbbá a hajnali indulás is rendesen rányomta a fáradtság bélyegét a teljesítményünkre. Itt is sikerült szettet nyernünk, de a döntőbe nem sikerült a bejutnunk, mert 2:1-re elveszítettük a mérkőzést. A harmadik helyezésért vívott párbajunkon már nem csak a fáradtság, de a két vereség is erősen éreztette hatását. A utolsó meccs előtt már a bíró szólt, hogy pihenjenek 20 percet, a 4. meccs előtt egyhuzamban. Aztán az utolsó tartalékaikat is kisajtolva magukból 5 pontos hátrányból fordították meg a döntő szettet az MVSI csapata ellen, 2:1-re és megszerezték a III.helyezést és ezzel együtt a bronzérmet. Összességében egy küzdelmes nap volt, sok sok tapasztalattal, ami szükséges minden játékos életében. A bronzérem is nagyon szépen csillog egy ilyen felkészült, erős mezőnyben. Mint minden tornán, itt is választottak legjobb játékost az első három csapatból, amit ismét Nyíri Viktória kapott .

Gratulálunk a lányoknak a bronzért és Vikinek a különdíjért!

Hajdúböszörményi TE - Palota RSC    1:2    (11:25, 26:24, 22:25)
Palota RSC - DVTK    1:2    (22:25, 25:20, 15:25)
EVSI-A - Palota RSC    2:1    (25:14, 18:25, 25:15)
MVSI-B - Palota RSC    1:2    (25:13, 8:25, 23:25)

Hajrá Palota!!

Győztes hétvége a Miniknél

2018. december 05. szerda

December 02-án, a Palota RSC otthonában került sor a Mini korosztályunk II.fordulójának megmérettetésére. A hazai pálya előnyeit és annak nyomását is érezve elsőként jutottunk tovább a csoportunkból, ahol az első mérkőzésen a Hercules SE (2:1) a második mérkőzésen a ZTE RK.(2:1) csapataival szemben szereztük meg az áhított győzelmet. A döntőbe jutásért a B csoport második helyezettjével, az Emericus SE (2:1) csapatával játszottunk szoros mérkőzést, ahol ismét sikerült legyűrni az ellenfelet, komoly küzdelemben kerekedtünk föléjük. A döntőben a Tatabányai RSE (0:2) csapatával játszottunk, akik az első fordulóban is nagy ellenfélnek bizonyultak, és sajnos most is bebizonyították, milyen nagyszerű játékerőt képviselnek és sajnos vereséget szenvedtünk ellenük. Második helyezettnek lenni egy ilyen nagyszerű mezőnyben remek teljesítmény a lányoktól. Betegségekkel és sérülésekkel tarkított felkészülésünk ellenére nagyszerű szereplést tudhatunk maguk mögött.

Büszkék vagyunk a lányokra!

Palota RSC - Hercules SE    2:1    (25:19, 25:15, 19:25)
ZTE RK - Palota RSC    1:2    (14:25, 25:19, 19:25)
Emericus SE - Palota RSC    0:2    (21:25, 20:25)

U17-es csapatunk játszott a hétvégén

December 02-án U17-es csapatunk ismét találkozott az Ute és a Baja csapatával. Az Ute ellen sajnos ismét 3:0 arányban vesztettünk! Az első szettet 26:24-re vesztettük el, ez után már az energiánk is kevesebb volt, ami a 3:0-ás vereséget jelentette. Másik meccsünket könnyen hoztuk 3:0-ra a bajaiak ellen. Így a csoportban a második helyről megyünk tovább Ezeken a mérkőzéseken az új játékosunk, Balogh Eszter is bemutatkozott.

Palota RSC - UTE B    0:3    (24:26, 16:25, 17:25)
KSE-Szent László ÁMK - Palota RSC    0:3    (6:25, 16:25, 13:25)

Csak a Palota!!

Junior csapatunk Kalocsán

2018. november 04. vasárnap

2018. október 28-án U21-es csapatunk az NB II-es Kalocsa csapatához látogatott! Nehezen kezdtük a meccset, már 6:1-nél időt kellett kérni! Sajnos a szett folytatása is döcögősen ment végig a Kalocsa vezetett, akik 25:17-re nyerték ezt a küzdelmet. Második szettben feljavult a nyitásainknak, illetve Király Dominika csapatkapitány szemfüles ejtéseinek köszönhetően 25:17-re mi hoztuk a szettet! A harmadik szett ismét 5:0-val kezdődött az ellenfél javára! Ismét időkérés következett a részünkről, de sajnos nem sikerült nekünk megfordítanunk az eredményt. 25:22-re újra a Kalocsa nyert. A negyedik szettben több kulcsfontosságú játékos több hibát vétett, sajnos az egész csapat összeomlott! 25:10-re a Kalocsa nyerte a szettet és ezzel együtt a mérkőzést is.

Kalocsai SE - Palota RSC    3:1    (25:17, 17:25, 25:22, 25:10)

U17-es csapatunk Baján játszott

2018. október 27-én volt az első U17-es tornánk Baján. Az UTE 'B' csapata ellen kezdtük a játékot, de sajnos se testileg, se fejben nem érkeztünk meg a hosszú út után a pályára! Az első szett eredményén ez meg is látszott, csak 8 pontot tudtunk elérni! Második szettben már többször vezettünk is ám a véghajrában a nyitásfogadásunk nem volt jó, így 25:21-re kikaptunk! A harmadik szettben is sok izgalmas labdamenetben volt részünk, a lányok jól játszottak, de sajnos így is 26:24-re kikaptunk! Így a meccset is az UTE 'B' nyerte.
Közvetlen utána a Bajai serdülőkkel játszottunk, akiket 3-0-ra sikerült megvernünk! Velük szemben mi tapasztaltabbak, rutinosabbak voltunk! Visszavágó december 2-án az UTE pályáján lesz.

Palota RSC - UTE B    0:3    (8:25, 21:25, 24:26)
KSE-Szent László ÁMK - Palota RSC    0:3    (15:25, 8:25, 8:25)

U13-as Mini torna

2018. november 4. vasárnap

Az U13-as mini csapatunk első tornáján vett részt Tatabányán a múlt héten. A csapat és Kovács Péter edző itt debütáltak először. Csoport másodikként játszottunk a B csoport első helyezettjével egy hatalmas meccset a döntőbe jutásért 1:0-ról 1:2-re fordítva nyertünk a Hercules ellen. A döntőre elfáradtak a lányok, nem jöttek össze a dolgok, de derekasan küzdöttek, nagyon sikeres vasárnap volt.
Eredmények:

TRSE Tatabánya - Palota RSC    2:1    (25:17, 25:9, 19:25, 24:26, 15:11)
Palota RSC - Emericus SE    3:0    (27:25, 17:25, 19:25, 13:25)
Hercules SE - Palota RSC    1:2    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)
TRSE - Palota RSC    2:0    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)

Minden csapatból választottak legjobb játékost, tőlünk Hermann Pannit választották ki erre a címre! A lányomnak és az edzőnek is szívből gratulálunk, remek bemutatkozó szereplés volt!

Utánpótlás mérkőzések

2018. október 25. csütörtök

2018. október 14-én az U21-es csapatunk az NB II-es Hercules csapatával játszott. A második szett kivételével kiélezett csatában végül sajnos 3:2-es vereséget szenvedtünk! A Hercules 2:0-ra vezetett, amikor innen, nagyon mélyről hozták vissza a meccset a lányok. De sajnos az ötödik szettben a véghajrában több hibát is ejtettünk, így a Hercules nyerte a meccset!

Hercules SE - Palota RSC    3:2    (25:17, 25:9, 19:25, 24:26, 15:11)

2018. október 21-én az U19-es torna visszavágóját játszottuk a MAFC csapata ellen, de sajnos csak az első szettben tudtunk sikeresek lenni! Így a mérkőzést a MAFC nyerte 3:1-re! Az is igaz, hogy ellenfelünk egy sokkal erősebb csapattal jött el erre a tornára mint az elsőre.

Palota RSC - MAFC-Nikola Tesla    1:3    (27:25, 17:25, 19:25, 13:25)

Közvetlen utána ismét mi játszottunk a Debrecen csapatával. Itt sajnos csak a második szett után kezdtünk el igazán jól játszani. Így sikerült a harmadikat megnyerni. A negyedik szett 28:26-os debreceni sikerrel zárult, végül a meccset is ők nyerték 3:1-re egy nagyon izgalmas véghajrában. Így ebben a csoportban körbeverés történt, ami izgalomra adott okot, ki hol végez. Nagy szerencsénkre a 7 szerzett ponttal jobb eredményt értünk el, mint a debreceni lányok. Így csoportelsőként megyünk tovább a középdöntőbe.

DEAC - Palota RSC    3:1    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)

Rögtön utána U19-es lányok közül öten U21-es meccsre sietett át. A szintén U21-es MTK lányait fogadtuk haza pályán. Ahogy arra számítottunk, ők is egy jóval rutinosabb és képzettebb csapattal érkeztek hozzánk. Sajnos Vandlik Dóri liberónk sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így nehézségeink akadtak a nyitásfogadásokkal illetve a center támadásokat sem tudtuk megfelelően hárítani. Megérdemelten nyert az MTK.

Palota RSC - MTK-Budapest    0:3    (12:25, 14:25, 16:25)

Lendületes kezdés győzelemmel zárult

2018. október 07. vasárnap

2018. október 6-án a második U21-es meccsünket hazai pályán játszottuk az NB II-es Közgáz csapata ellen. Nagy lendülettel kezdték az első szettet, maximális odafigyeléssel, ügyesen játszottak a lányok, így 25:18-ra nyerték a mieink a játszmát. A második szettben is hasonló lendülettel kezdtek a Palotások, de a Közgázos lányok is belendültek. Fej-fej mellett haladva végül 27:25-re az ellenfelünk bizonyult jobbnak. A harmadik szettben egyre jobban fáradtak a lányok, a koncentrációjuk egyre jobban lankadt, így ezt a szettet is a Közgázos lányok nyerték meg 25:21-re. Negyedik szettben mindenki sokat hibázott, és az ellenfél már 9 ponttal is vezetett, amikor a Közgáz csapatkapitánya és egyben feladója sajnálatos módon megsérült így nem tudott tovább játszani. Emiatt érthető módon zavar keletkezett náluk, a lányaink pedig ezt kihasználva újra lelkesen, nagy akaraterővel dolgozták le a hátrányukat és 25:23-ra nyerték ezt a szettet. Az ötödik szettben már nem volt megállás, nem engedték ki a kezükből a lehetőséget a Palotás lányok. Végül 15:12-re hozták a szettet, és így végül 3:2-re nyerték a meccset!

Palota RSC - Közgáz SC 3:2 (25:18, 25:27, 21:25, 25:23, 15:12)

Gratulálunk a lányoknak, büszkék vagyunk rájuk!
A sérült Közgázos játékosnak pedig minél hamarabbi gyógyulást kívánunk!

U19-es debreceni torna

2018. október 01. hétfő

2018. szeptember 30-án, vasárnap az U19-es csapattal Debrecenbe utaztunk egy tornára. Az első meccset a hazai csapattal játszottuk. A helyi szurkolók hangja, a hazai pálya előnye ellenére 3:1-re nyertek a lányaink! Második mérkőzésünket pihenés nélkül rögtön játszottuk az első után. A Pesti MaFc Tesla csapata volt az ellenfelünk. A lányok az előző sikeren felbuzdulva kimagasló teljesítményt nyújtottak és 3:0-ra győzelmet arattak.

Palota RSC - DEAC 3:1 (25:11, 19:25, 25:18, 25:19)
MAFC-Nikola Tesla - Palota RSC 0:3 (9:25, 17:25, 13:25)

Külön öröm, hogy a legfiatalabb játékosainkat is pályára tudtuk küldeni és ők is megállták a helyüket!
Szívből gratulálunk a lányoknak!

U21-es csapatunk Tatabányán

2018. szeptember 29-én, Tatabányán U21-es csapatunk egy NB II-es felnőtt csapat ellen kezdte meg az idei szereplését! A lányok derekasan helytálltak a meccsen. Első szettben sajnos még nem voltunk fejben a pályán és az ellenfél nyitásait és ejtéseit nem tudtuk kellőképpen megfogni. Ebben a szettben sajnos 25-8-ra kikaptunk. Második szettben megtalálták magukat a lányok és elkezdődött a játék is. A véghajrában sajnos két ponttal lemaradva 25-23 lett a szett végeredménye. A harmadik szettben a lányok kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, ám a hibáknak köszönhetően sajnos ezt a szettet is elvesztették.

Tatabányai RSE - Palota RSC 3:0 (25:8, 25:23, 25:22)

Összességében a vereség ellenére egy nagyon szép és izgalmas meccset láthattunk!