Utánpótlás hírek

U19-es OIB torna Szolnokon

2019. február 25. Hétfő

Február 23-án U19-ös csapatunk Szolnokon játszotta az OIB következő mérkőzéseit. Az első meccset az Eger csapatával játszottuk. Az első szettben összeszedetten játszottak a lányok a nyitásokra odafigyeltek, így azt a szettet meg is nyerték. A másik három szettben nem tudtak egy csapatként játszani, nem segítették egymást, ezért egyre többet hibáztak és sajnos már nem tudtak kimászni ebből a gödörből, így sajnos 3-1-re elvesztettük a mérközést.

A következő meccset a Szolnok csapata ellen játszották. Az első szettben, sajnos benne volt a lányokba az előző vereség, azt a szettet elvesztettük. A második szettbe kezdtek felébredni és újra egy csapatként játszani, és azt a meccset szép játékkal sikerült megnyerni. A harmadik szettben volt a mélypont, az a szett is nagyon szoros volt, de a szolnoki lányoknak sikerült nyertesen befejezni a meccset. A negyedik szettben tudták a lányok, hogy nincs több lehetőségük, így sikerült kivívni az ötödik szettet, ahol kihasználva hogy az ellenfél kezdett fáradni, a térfél cserénél már 8-3-ra vezettek a lányok és a szett végén a jó nyitásokkal sikerült legyőzni a szolnoki csapatot.

Palota RSC - EVSI    1:3    (25:20, 11:25, 16:25, 10:25)
Szolnoki Sportiskola - Palota RSC    2:3    (25:20, 14:25, 25:18, 22:25, 8:15)

Csak a Palota!!

U15-ös OGYB középszakasz első forduló

2019. február 19. kedd

Február 16-án U15-ös csapatunk Debrecenbe utazott, de nem pulykakakast venni, hanem az OGYB középszakaszának első fordulójára. Első mérkőzésünket a házigazda DEAC ellen játszottuk. Az első pár percben még néha kerestük a labdát és önmagunkat, de szerencsére időben megtaláltuk mindkettőt és néhol már röplabdára hasonlító játékkal az első és a második szettet magabiztosan megnyertük. A harmdaik szettben a csapat most debütáló edzője egy teljesen más felállást próbált ki, mely annyira "jól" sikerült, hogy a DEAC edzője már ki is töltötte az állásrendi lapot a negyedik szettre... Ám a lányok megtáltosodtak és tetemes hátrányt ledolgozva, igazi csapatként küzdve megnyerték ezt a szettet is egy rendkívül izgalmas, kiélezett végjátékot követően! A lendület aztán kitartott a következő meccsre is, melyen a Közgáz csapatát győztük le helyenként könnyed, magabiztos játékkal 3-0 arányban. Igazi csapatmunka volt a tornagyőzelem, melyből minden játékos egyformán kivette a részét.

A torna visszavágója április elején lesz, a csoport éléről várjuk a folytatást.
Csapattagok: Nagy Kitti (csk), Seprős Eszter, Seprős Anikó, Molnár Pálma, Kristóf Lili, Kristóf Kata, Fekete Gréta, Zsárecz Lilla, Finna Zsófia

Palota RSC - DEAC    3:0    (25:18, 25:14, 25:23)
Közgáz SC - Palota RSC    0:3    (17:25, 15:25, 21:25)

U17-es OSB torma Pécsen

2019. február 12. kedd

Február 10-én U17-es csapatunk Pécsen vett részt az OSB középszakaszában. Első mérkőzésünket a MAFC-II Rákóczi csapatával játszottuk, ahol könnyed játékkal 3-0 arányú győzelmet arattunk. Egy meccsnyi pihenő után a pécsi PEAC serdülőivel játszottunk, ahol nagy küzdelem árán sikerült őket 3-1-re megverni. Ezen a mérkőzésen a nyitás és a nyitásfogadás döntött. Voltak hullámvölgyeink, de a végjátékban Kiss Edina két jó szervájával sikerült befejeznünk a mérkőzést. Rögtön következett az utolsó meccsünk a Vasas "B" csapata ellen, ahol a rutinossabb Vasas 3-0 arányban legyőzött minket.

A torna visszavágója március 16-án lesz a Sződliget utcában. Egyenlőre csoport másodikként várjuk a folytatást.
Csapattagok: Szabó Renáta (csk), Kiss Edina, Seprős Eszter, Csóh Rebeka, Molnár Pálma, Hajdú Bettina, Nagy Kitti, Balázs Blanka.

MAFC-II. Rákóczi - Palota RSC    0:3    (16:25, 9:25, 4:25)
PTE-PEAC - Palota RSC    1:3    (23:25, 25:19, 19:25, 24:26)
Palota RSC - Vasas Óbuda U17 B    0:3    (14:25, 12:25, 14:25)

U13-as bajnoki forduló

2019. január 29. kedd

Január 27-én vasárnap Taksonyban került megrendezésre a Mini korosztályunk 4. bajnoki fordulója. A küzdelmes csoportmeccseink a következőképpen alakultak:
Az első meccset a Taksony csapata ellen játszottuk, mely győzelemmel zárult.
Második meccset álmosan kezdtük a Dunakanyar csapata ellen, de a második játszmában a lányok hatalmasat küzdve visszaadták a reményt a győzelemre. A harmadik játszmában megújult erővel léptek a pályára lányaink és sikeresen lehozták a mérkőzést.
Harmadik csoportmérkőzésünk Kesi-B csapata ellen sajnos vereséggel zárult, ezért hihetetlen pont és győzelem egyenlőségek után csoportelsőként játszhattunk a döntőbe jutásért a Közgáz csapatával.
Nagyon jól indult a mérkőzés, viszont a harmadik játszmában itt is nehezen ment a befejezés, ezért lecsúsztunk a döntőről. A bronzra még mindig megvolt az esély a Kesi B csapata ellen, de egy ilyen kudarc után nehéz újra tiszta fejjel küzdeni, továbbá próbáltunk másik összeállítást is, ami inkább megzavarta a lányokat mint segített volna. Ezért sajnos elvesztettük a bronzmeccset és a negyedik helyezést sikerült végül megszereznünk.

Küzdelmes és nehéz napon vagyunk túl. Voltak hiányzó lányaink és a betegségek, sérülések sem segítették a felkészülésünket. Ennek ellenére a most debütáló kislányunk nagyszerűen helyt állt. A két sorunk remekül egészítette ki egymást és hozta helyre a nehéz helyzeteket. Nagyon szépen fejlődnek a lányok, fordulóról-fordulóra érezhető a kemény munka eredménye. Javult a nyitásaink sikerességének aránya, nagyon jó a nyitásfogadásunk és remekül mezőnyözünk. A támadásaink befejezésével akadnak még problémáink de igyekszünk ezt is orvosolni. Mint a legtöbb tornán, itt is osztottak különdíjakat is amelyet most Rácz Viktória érdemelt ki a teljesítményével. Gratulálunk a lányoknak és Vikinek a különdíjért!

Taksony - Palota RSC    1:2    (16:25, 25:23, 12:25)
Palota RSC - Dunykanyar SE 'B'    2:1    (16:25, 25:23, 25:13)
KESI B - Palota RSC    2:1    (25:14, 25:21, 18:25)
Palota RSC - Közgáz SC    1:2    (25:8, 23:25, 27:29)
KESI B - Palota RSC    2:0    (25:19, 25:17)

U19-es országos torna

2019. január 28. hétfő

A balatonfüredi torna után tudták a lányok, hogy nagy a tét, a csoport első tovább jut a döntőbe. Az első meccset a BVSC csapata ellen játszottuk. Mindkét csapat szorongva és sok hibával kezdte a meccset. A BVSC sajnos jobban bírta a szettek végén, így a füredi nyertes meccs után itthon sajnos nem sikerült a győzelem.
A következő meccsnek, a Baja ellen úgy vágtak neki a lányok, hogy nem veszthetnek el több meccset. A nyitásokra jobban odafigyelve egy felszabadult játékkal tudtunk győzni 3-0-ra.
Az utolsó mecsset a Balatonfüreddel vívták. A múltkori vereség után nagyon készültek a visszavágóra és tudták, hogy ezen a meccsen dől el minden. A lányokon már látszott, hogy ez a harmadik meccsük, de így is sikerült ésszel játszani és a nyitásokat meghúzni. Mind a 3 szett nagyon szoros volt, de végül nekünk sikerült kijönni győztesen. Így a tabella élén várhatjuk a folytatást!

BVSC-Zugló 2. - Palota RSC    3:0    (25:22, 25:20, 25:13)
Palota RSC - KSE-Szent László ÁMK Baja    3:0    (25:22, 25:16, 25:16)
Szent Benedek BRA - Palota RSC    0:3    (19:25, 23:25, 22:25)

Hajrá Palota!!

U21-es csapatunk a Szamos utcában

2019. január 14. hétfő

Január 12-én szombaton az MTK csapata ellen játszotta U21-es csapatunk az év első mérkőzését. Az első szett elején az MTK jó nyitásokkal nagyon elhúzott. 7-1-re vezettek,amikor a lányok felébredtek. Elkezdtek vidámabban, felszabadultabban játszani. Sokkal kevesebb hibával és egy nagy fordítással sikerült megnyerniük a szettet. Sajnos a következő szettekben elkezdett látszódni a lányokon, hogy ez az első meccs ebben az évben. Egyre több hibát követtek el, a lelkesedés alábbhagyott, az MTK pedig felébredt, és megnyerte a következő három szettet.

MTK Budapest - Palota RSC    3:1    (23:25, 25:14, 25:7, 25:17)

Bronzérem a Miniknél

2019. január 07. hétfő

U 13 Mini korosztályunk január 5-én, szombaton Miskolcon, újabb bajnoki fordulón vett részt. Hajdúböszörmény csapatával (HTE) mérkőztünk meg az első meccsen. Az első játszma még elég magabiztosra sikerült, de utána valami érthetetlen szakadékba keveredtünk, amiből nem tudtunk kilábalni. Nem jött össze a lányoknak semmi és még Fortuna sem a mi térfelünkön szorgoskodott. Keserves küzdelemben felül kerekedtünk a HTE csapatával szemben, és 2:1-re megnyertük a meccset. A második csatát a házigazda DVTK csapata ellen játszottuk, de a teljesítményünk finoman szólva is hullámzó volt. Derekas kitartással harcoltak lányaink de sajnos 2:1 arányban alulmaradtunk a küzdelemben. Még mindig megvolt a lehetőség a szépítésre, Eger csapatával szemben, de ma semmi nem akart összejönni. Ez volt a harmadik mérkőzésünk egyhuzamban és sem pihenni, sem táplálkozni nem volt idejük a lányoknak, továbbá a hajnali indulás is rendesen rányomta a fáradtság bélyegét a teljesítményünkre. Itt is sikerült szettet nyernünk, de a döntőbe nem sikerült a bejutnunk, mert 2:1-re elveszítettük a mérkőzést. A harmadik helyezésért vívott párbajunkon már nem csak a fáradtság, de a két vereség is erősen éreztette hatását. A utolsó meccs előtt már a bíró szólt, hogy pihenjenek 20 percet, a 4. meccs előtt egyhuzamban. Aztán az utolsó tartalékaikat is kisajtolva magukból 5 pontos hátrányból fordították meg a döntő szettet az MVSI csapata ellen, 2:1-re és megszerezték a III.helyezést és ezzel együtt a bronzérmet. Összességében egy küzdelmes nap volt, sok sok tapasztalattal, ami szükséges minden játékos életében. A bronzérem is nagyon szépen csillog egy ilyen felkészült, erős mezőnyben. Mint minden tornán, itt is választottak legjobb játékost az első három csapatból, amit ismét Nyíri Viktória kapott .

Gratulálunk a lányoknak a bronzért és Vikinek a különdíjért!

Hajdúböszörményi TE - Palota RSC    1:2    (11:25, 26:24, 22:25)
Palota RSC - DVTK    1:2    (22:25, 25:20, 15:25)
EVSI-A - Palota RSC    2:1    (25:14, 18:25, 25:15)
MVSI-B - Palota RSC    1:2    (25:13, 8:25, 23:25)

Győztes hétvége a Miniknél

2018. december 05. szerda

December 02-án, a Palota RSC otthonában került sor a Mini korosztályunk II.fordulójának megmérettetésére. A hazai pálya előnyeit és annak nyomását is érezve elsőként jutottunk tovább a csoportunkból, ahol az első mérkőzésen a Hercules SE (2:1) a második mérkőzésen a ZTE RK.(2:1) csapataival szemben szereztük meg az áhított győzelmet. A döntőbe jutásért a B csoport második helyezettjével, az Emericus SE (2:1) csapatával játszottunk szoros mérkőzést, ahol ismét sikerült legyűrni az ellenfelet, komoly küzdelemben kerekedtünk föléjük. A döntőben a Tatabányai RSE (0:2) csapatával játszottunk, akik az első fordulóban is nagy ellenfélnek bizonyultak, és sajnos most is bebizonyították, milyen nagyszerű játékerőt képviselnek és sajnos vereséget szenvedtünk ellenük. Második helyezettnek lenni egy ilyen nagyszerű mezőnyben remek teljesítmény a lányoktól. Betegségekkel és sérülésekkel tarkított felkészülésünk ellenére nagyszerű szereplést tudhatunk maguk mögött.

Büszkék vagyunk a lányokra!

Palota RSC - Hercules SE    2:1    (25:19, 25:15, 19:25)
ZTE RK - Palota RSC    1:2    (14:25, 25:19, 19:25)
Emericus SE - Palota RSC    0:2    (21:25, 20:25)

U17-es csapatunk játszott a hétvégén

December 02-án U17-es csapatunk ismét találkozott az Ute és a Baja csapatával. Az Ute ellen sajnos ismét 3:0 arányban vesztettünk! Az első szettet 26:24-re vesztettük el, ez után már az energiánk is kevesebb volt, ami a 3:0-ás vereséget jelentette. Másik meccsünket könnyen hoztuk 3:0-ra a bajaiak ellen. Így a csoportban a második helyről megyünk tovább Ezeken a mérkőzéseken az új játékosunk, Balogh Eszter is bemutatkozott.

Palota RSC - UTE B    0:3    (24:26, 16:25, 17:25)
KSE-Szent László ÁMK - Palota RSC    0:3    (6:25, 16:25, 13:25)

Junior csapatunk Kalocsán

2018. november 04. vasárnap

2018. október 28-án U21-es csapatunk az NB II-es Kalocsa csapatához látogatott! Nehezen kezdtük a meccset, már 6:1-nél időt kellett kérni! Sajnos a szett folytatása is döcögősen ment végig a Kalocsa vezetett, akik 25:17-re nyerték ezt a küzdelmet. Második szettben feljavult a nyitásainknak, illetve Király Dominika csapatkapitány szemfüles ejtéseinek köszönhetően 25:17-re mi hoztuk a szettet! A harmadik szett ismét 5:0-val kezdődött az ellenfél javára! Ismét időkérés következett a részünkről, de sajnos nem sikerült nekünk megfordítanunk az eredményt. 25:22-re újra a Kalocsa nyert. A negyedik szettben több kulcsfontosságú játékos több hibát vétett, sajnos az egész csapat összeomlott! 25:10-re a Kalocsa nyerte a szettet és ezzel együtt a mérkőzést is.

Kalocsai SE - Palota RSC    3:1    (25:17, 17:25, 25:22, 25:10)

U17-es csapatunk Baján játszott

2018. október 27-én volt az első U17-es tornánk Baján. Az UTE 'B' csapata ellen kezdtük a játékot, de sajnos se testileg, se fejben nem érkeztünk meg a hosszú út után a pályára! Az első szett eredményén ez meg is látszott, csak 8 pontot tudtunk elérni! Második szettben már többször vezettünk is ám a véghajrában a nyitásfogadásunk nem volt jó, így 25:21-re kikaptunk! A harmadik szettben is sok izgalmas labdamenetben volt részünk, a lányok jól játszottak, de sajnos így is 26:24-re kikaptunk! Így a meccset is az UTE 'B' nyerte.
Közvetlen utána a Bajai serdülőkkel játszottunk, akiket 3-0-ra sikerült megvernünk! Velük szemben mi tapasztaltabbak, rutinosabbak voltunk! Visszavágó december 2-án az UTE pályáján lesz.

Palota RSC - UTE B    0:3    (8:25, 21:25, 24:26)
KSE-Szent László ÁMK - Palota RSC    0:3    (15:25, 8:25, 8:25)

U13-as Mini torna

2018. november 4. vasárnap

Az U13-as mini csapatunk első tornáján vett részt Tatabányán a múlt héten. A csapat és Kovács Péter edző itt debütáltak először. Csoport másodikként játszottunk a B csoport első helyezettjével egy hatalmas meccset a döntőbe jutásért 1:0-ról 1:2-re fordítva nyertünk a Hercules ellen. A döntőre elfáradtak a lányok, nem jöttek össze a dolgok, de derekasan küzdöttek, nagyon sikeres vasárnap volt.
Eredmények:

TRSE Tatabánya - Palota RSC    2:1    (25:17, 25:9, 19:25, 24:26, 15:11)
Palota RSC - Emericus SE    3:0    (27:25, 17:25, 19:25, 13:25)
Hercules SE - Palota RSC    1:2    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)
TRSE - Palota RSC    2:0    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)

Minden csapatból választottak legjobb játékost, tőlünk Hermann Pannit választották ki erre a címre! A lányomnak és az edzőnek is szívből gratulálunk, remek bemutatkozó szereplés volt!

Utánpótlás mérkőzések

2018. október 25. csütörtök

2018. október 14-én az U21-es csapatunk az NB II-es Hercules csapatával játszott. A második szett kivételével kiélezett csatában végül sajnos 3:2-es vereséget szenvedtünk! A Hercules 2:0-ra vezetett, amikor innen, nagyon mélyről hozták vissza a meccset a lányok. De sajnos az ötödik szettben a véghajrában több hibát is ejtettünk, így a Hercules nyerte a meccset!

Hercules SE - Palota RSC    3:2    (25:17, 25:9, 19:25, 24:26, 15:11)

2018. október 21-én az U19-es torna visszavágóját játszottuk a MAFC csapata ellen, de sajnos csak az első szettben tudtunk sikeresek lenni! Így a mérkőzést a MAFC nyerte 3:1-re! Az is igaz, hogy ellenfelünk egy sokkal erősebb csapattal jött el erre a tornára mint az elsőre.

Palota RSC - MAFC-Nikola Tesla    1:3    (27:25, 17:25, 19:25, 13:25)

Közvetlen utána ismét mi játszottunk a Debrecen csapatával. Itt sajnos csak a második szett után kezdtünk el igazán jól játszani. Így sikerült a harmadikat megnyerni. A negyedik szett 28:26-os debreceni sikerrel zárult, végül a meccset is ők nyerték 3:1-re egy nagyon izgalmas véghajrában. Így ebben a csoportban körbeverés történt, ami izgalomra adott okot, ki hol végez. Nagy szerencsénkre a 7 szerzett ponttal jobb eredményt értünk el, mint a debreceni lányok. Így csoportelsőként megyünk tovább a középdöntőbe.

DEAC - Palota RSC    3:1    (25:16, 25:20, 23:25, 28:26)

Rögtön utána U19-es lányok közül öten U21-es meccsre sietett át. A szintén U21-es MTK lányait fogadtuk haza pályán. Ahogy arra számítottunk, ők is egy jóval rutinosabb és képzettebb csapattal érkeztek hozzánk. Sajnos Vandlik Dóri liberónk sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így nehézségeink akadtak a nyitásfogadásokkal illetve a center támadásokat sem tudtuk megfelelően hárítani. Megérdemelten nyert az MTK.

Palota RSC - MTK-Budapest    0:3    (12:25, 14:25, 16:25)

Lendületes kezdés győzelemmel zárult

2018. október 07. vasárnap

2018. október 6-án a második U21-es meccsünket hazai pályán játszottuk az NB II-es Közgáz csapata ellen. Nagy lendülettel kezdték az első szettet, maximális odafigyeléssel, ügyesen játszottak a lányok, így 25:18-ra nyerték a mieink a játszmát. A második szettben is hasonló lendülettel kezdtek a Palotások, de a Közgázos lányok is belendültek. Fej-fej mellett haladva végül 27:25-re az ellenfelünk bizonyult jobbnak. A harmadik szettben egyre jobban fáradtak a lányok, a koncentrációjuk egyre jobban lankadt, így ezt a szettet is a Közgázos lányok nyerték meg 25:21-re. Negyedik szettben mindenki sokat hibázott, és az ellenfél már 9 ponttal is vezetett, amikor a Közgáz csapatkapitánya és egyben feladója sajnálatos módon megsérült így nem tudott tovább játszani. Emiatt érthető módon zavar keletkezett náluk, a lányaink pedig ezt kihasználva újra lelkesen, nagy akaraterővel dolgozták le a hátrányukat és 25:23-ra nyerték ezt a szettet. Az ötödik szettben már nem volt megállás, nem engedték ki a kezükből a lehetőséget a Palotás lányok. Végül 15:12-re hozták a szettet, és így végül 3:2-re nyerték a meccset!

Palota RSC - Közgáz SC 3:2 (25:18, 25:27, 21:25, 25:23, 15:12)

Gratulálunk a lányoknak, büszkék vagyunk rájuk!
A sérült Közgázos játékosnak pedig minél hamarabbi gyógyulást kívánunk!

U19-es debreceni torna

2018. október 01. hétfő

2018. szeptember 30-án, vasárnap az U19-es csapattal Debrecenbe utaztunk egy tornára. Az első meccset a hazai csapattal játszottuk. A helyi szurkolók hangja, a hazai pálya előnye ellenére 3:1-re nyertek a lányaink! Második mérkőzésünket pihenés nélkül rögtön játszottuk az első után. A Pesti MaFc Tesla csapata volt az ellenfelünk. A lányok az előző sikeren felbuzdulva kimagasló teljesítményt nyújtottak és 3:0-ra győzelmet arattak.

Palota RSC - DEAC 3:1 (25:11, 19:25, 25:18, 25:19)
MAFC-Nikola Tesla - Palota RSC 0:3 (9:25, 17:25, 13:25)

Külön öröm, hogy a legfiatalabb játékosainkat is pályára tudtuk küldeni és ők is megállták a helyüket!
Szívből gratulálunk a lányoknak!

U21-es csapatunk Tatabányán

2018. szeptember 29-én, Tatabányán U21-es csapatunk egy NB II-es felnőtt csapat ellen kezdte meg az idei szereplését! A lányok derekasan helytálltak a meccsen. Első szettben sajnos még nem voltunk fejben a pályán és az ellenfél nyitásait és ejtéseit nem tudtuk kellőképpen megfogni. Ebben a szettben sajnos 25-8-ra kikaptunk. Második szettben megtalálták magukat a lányok és elkezdődött a játék is. A véghajrában sajnos két ponttal lemaradva 25-23 lett a szett végeredménye. A harmadik szettben a lányok kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, ám a hibáknak köszönhetően sajnos ezt a szettet is elvesztették.

Tatabányai RSE - Palota RSC 3:0 (25:8, 25:23, 25:22)

Összességében a vereség ellenére egy nagyon szép és izgalmas meccset láthattunk!