Fontos győzelem a TF ellen

2019. január 21. hétfő

Január 20-án vasárnap hazai pályán aratott fontos győzelmet csapatunk a TF ellen. Az első szettben a már-már megszokott módon, kicsit nehézkesen és sok hibával játszottak a lányaink. Az ellenfél gyorsan kihasználta a sok pontatlan nyitásfogadásunkat. A lányok azonban küzdöttek és szorossá tették a játszmát, mégis az ellenfél nyerte a szettet (26:28).

A második szettben változtatott Glózik János edző a csapatösszeállításon, ami jó ötletnek bizonyult. Rácz Márti nyitásai és ütései rendre pontot értek, ami azt eredményezte, hogy szinte végig vezetve, végül megnyrték a szettet (25:21).

A harmadik szett is biztatóan alakult. Fegyelmezett, lendületes játékkal végig vezetve meg is nyerték a szettet (25:13).

A negyedik szett bőven tartogatott izgalmakat. Elég sokáig a TF vezetett 7:10 majd 9:13, majd 14:19 nél egyre erőteljesebbé vált a Palota játéka. Szerencsére a véghajrában lányaink erőre kaptak és pontról pontra dolgozták le a hátrányt 16:21 nál még mindig a Tf vezetett de ekkor Király Dominika nyitásával feljöttünk 20:21-re, majd 21:23-ra vezetett a Tf és innen sikerült küzdelmes játékkal megfordítani a mérkőzést. Végül 27:25 re nyerték a negyedik szettet.

A Palota így egy fontos mérkőzésen 3:1-re legyőzte a TF csapatát. Gratulálunk a lányoknak! Egyre jobb teljesítménnyel, bizakodva várjuk a folytatást!

Palota VSN - TFSE    3:1    (26:28, 25:21, 25:13, 27:25)

Sződliget utca, 50 néző. V: Éri, Farkas L.

Palota: Mészáros Zs. 7, Halla P. 3, Kotlárik 5, Imreh 12, Mester 9, Király D. 12.
Csere: Durst H., Magyar (liberók), Benedek 2, Rácz 9.
Vezetőedző: Glózik János.

TFSE: Szabó Á. 6, Poór 13, Villám 11, Oláh 2, Veress 5, Czakó 9.
Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Zgyerka-Édes 4, Németh J. 1, Ambrus 2, Villányi 4, Horváth Z. 2.
Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása.
I. játszma: 7:8, 16:14, 21:20. II. játszma: 5:8, 16:12, 21:16.III. játszma: 8:4, 16:8, 21:12. IV. játszma: 7:8, 10:16, 15:21.

Glózik János: – Küzdeni tudásból ma jelesre vizsgázott a csapat.

Molnár István: – Egy ilyen vereség után most nem akarok semmit mondani.