Szoros meccs a Budaőrssel

2019. január 14. hétfő

Január 13-án vasárnap ismét pályára léptek lányaink. Hazai pályán fogadták a Budaőrs csapatát. Kicsit nehezen kezdték a játékot, így az ellenfél hat pontal elhúzott, de aztán gyorsan felzárkóztak lányaink és bár nem ők nyerték, de szoros eredménnyel zárták az első szettet (24:26).

A második szett már sokkal kiegyenlítettebb volt. Fej fej mellett haladtak a csapatok és egymás után jöttek a pontok (5:5, 7:7), majd egy kicsi megtorpanás a palotai oldalon (9:13), így a Budaörs vette át a vezetést. Lányaink felpörögtek és előbb felzárkóztak (13:15), majd átvették a vezetést is (19:18). Ezután két pontot szerzett a Budaőrs (19:20), de ezután erőteljes támadásokkal ismét megnehezítették az ellenfelük dolgát. 21:21 nél mindkét oldalon jó és rossz megoldások váltogatták egymást. A szett végi apró pontatlanságok miatt elvesztették a második szettet (23:25). De ismét egy szoros szettet játszottak.

A harmadik szett eleje izgalmasan alakult, de aztán volt sok nyitás rontás és emiatt pár ponttal ellépett a Budaörs. A palotai lányok nagy lendülettel harcoltak végig, de a végjátékban mégsem sikerült az ellenfél fölé kerekedni, így ezt a szettet is a Budaőrs nyerte (25:27).

Sajnos mivel egyik szettben sem sikerült felülkerekedniük a Budaőrs csapatán így a mérkőzés 0:3-al zárult.

Nagyon harcoltak lányaink és reméljük a jövőhéten a TF ellen beérik a munkájuk gyümölcse.

Palota VSN - Budaőrsi DSE    0:3    (24:26, 22:25, 25:27)

Sződliget utca, 50 néző. V: Barabás, Gyulai.

Palota: Mészáros 5, Benedek 2, Kotlárik 8, Imreh 9, Mester 3, Király D. 11.
Csere: Durst H., Rácz 1 (liberók), Halla P. 2, Antal 4.
Vezetőedző: Glózik János.

Budaőrs:Radomszki 12, Kilyénfalvi 8, Juraszik, Tóth E. 17, Molnár A. 2, Balabás 2.
Csere: Maurer(liberó), Szabó K. 4, Ostorházi 4, Deli.
Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása.
I. játszma: 2:8, 10:16, 19:21. II. játszma: : 7:8, 13:16, 19:21. III. játszma: 7:8, 14:16, 21:20.