Megszereztük az év első pontját

2019. január 07. hétfő

Január 06-án felnőtt csapatunk a Gödőllő otthonában játszotta az évnyitó mérkőzését.

Első szettet remekül kezdtük, Imre Kinga nyitásait nem tudták megfogni a Gödöllő játékosai. A játék során ötletes megoldásokat csináltak lányainak, melyekkel sikerült 14:25-ös szettgyőzelmet kivívni.

A második szettben sajnos nem maradt meg a lendület, így azt egy kicsit álmosan keztük. Az ellenfél center támadásait nem tudták a lányok védeni, ezért azok rendre pontot értek, így a hazai csapat nyerte a szettet (25:12).

Harmadik szettben újra megszorongatták lányaink a házigatdákat. Sokáig fej fej mellett haladtak, azonban a végjátékban harcos lányaink teljesítettek jobban és megnyerték a szettet (21:25).

A negyedik szett újra egy mélypont volt a Palota számára, mert már az elején megtorpantak a lányok, így 10:5 re vezetett a Gödöllő. Sajnos sok rontás volt ebben a szettben több elemben is sokat hibáztunk, aminek az eredménye, hogy a hazzaiak nyerték ezt a játékrészt (12:25).

Az ötödik szettben nagy küzdelem volt, felváltva szerezték pontokat a csapatok. 8:7-es gödöllői vezetés után 11:11-es eredményt harcoltak ki a lányok. Majd egy hazai pontszerzést követően Mészáros Zsófi szervája következett, amivel újra egába kerültek a csapatok 12:12. A végjáték azonban nem hozta meg sajnos a várt győzelmet, mert a haztai gárda jobbnak bizonyult és megnyerte a döntő szettet és ezzel a mérkőzést is (15:13).

2:3 ra kikaptunk, de küzdelmes játékkal megszereztük az első pontunkat 2019-ben

Gödöllői RC - Palota VSN    3:2    (14:25, 25:12, 21:25, 25:12, 15:13)

Gödöllő, 150 néző. V: Vigh, Szabó Zs.

Gödöllő: Király A. 15, Nagy K. 10, Ludmán 9, Széles 19, Dégi 2, Körtvélyessy 14.
Csere: Kovács A. (liberó), Ratkai, Tóth Bagi, Halla G. 3, Tettamanti.
Vezetőedző: Grózer György.

Palota: Mészáros 3, Halla P. 3, Kotlárik 7, Imreh 18, Mester 13, Király D. 9.
Csere: Magyar (liberó), Benedek 4.
Vezetőedző: Glózik János.

Az eredmény alakulása.
I. játszma: 4:8, 12:16, 12:21. II. játszma: : 8:4, 16:9, 21:10. III. játszma: 5:8, 13:16, 17:21. IV. játszma: 8:3, 16:8, 21:8. V. játszma: 5:4, 10:9, 11:12.

Grózer György - Sok rossz röplabdát láttam már, de ilyet még nem. Tipikus éveleji mérkőzés volt, szörnyen hullámzott a játékunk.

Glózik János - A nyitásokon és a nyitásfogadáson múlt minden. Az első játszmában nekünk ment jobban, aztán a gödöllőieknek, sajnos túl hosszú labdameneteket nem láthattak a nézők. Azonban nagyon örülünk az egy pontnak is.