Bíztató játék az MTK ellen

2017. november 16. szerda

Az MTK Budapest otthonában játszotta felnőtt csapatunk a bajnokság soron következő mérkőzését múlt szombaton.

Az első szett elején jól tartotta magát a Palota, az ellenfél csak 16-nál tudott ellépni. A szettben végig 5-6 ponttal vezetett az MTK, amit a lányok a végére 4 pontra csökkentettek

A második szettben lányaink vezettek remek játékot bemutatva, de az ellenfél felzárkózott és sorra szerezte pontjait. Sajnos, nálunk volt, hogy 6 pont elvesztése után tudtunk elforogni abból az állásból.

A harmadik szettben a lányok megtalálták azt a pontos, megbízható, jól támadó, sáncoló, nyitó játékot, mellyel végig vezetve megnyerték azt.

A negyedik szett elején még tartották magukat a lányok, de aztán elfáradtak, egy téves bírói ítélet után pedig nem találta magát a csapat.

Ezen a mérkőzésen két egyforma tudású csapat küzdött a pályán. A fiatal Gracza Sóti Fanni jól mutatkozott be a felnőttek között. A csapat viszont a látott játék alapján javuló formát mutat.

MTK Budapest - Palota Volleyball Team    3:1   (25:21, 25:18, 22:25, 25:12)

MTK: : Kötél Zs. 5, Godó 18, Kis R. 10, Horváth Z. 10, Takács B. 18, Chatziefstratiadou 10.
Csere: : Hajek-Nagy, Szalai (liberók), Lesi, Nyuka.
Vezetőedző: Tóth Gábor.

Palota: : Bodnár R. 3, Bánlaki 3, Lászlop 9, Durst H. 5, Mester 8, Várhegyi 9.
Csere: : Hadnagy R. (liberó), Gracza Sóti 2.
Vezetőedző: Glózik János és Czímer Attila

Az eredmény alakulása.
I. játszma: 7:8, 16:12, 21:15. II. játszma: 6:8, 16:12, 21:14. III. játszma: 7:8, 15:16, 20:21. IV. játszma: 8:6, 16:8, 21:10.

Folytatás Nyíregyházán november 19-én vasárnap.