Osztályozó 1. mérkőzés

2017. május 23. kedd

A hétvégén, Niskolcon játszotta csapatunk az első osztályozó mérkőzését a Miskolci VSC-MVSI csapatával. A hazai csapat gyorsan magázoz vette a kezdeményezést és sikerült megnyernie az első két szettet.
De hiába vezetett 2:0-ra hazai pályán az MVSC-MVSI, az élvonal utolsó helyén záró fővárosiak innen is meg tudták fordítani a mérkőzést, s így előnyből várhatják a jövő vasárnapi rákospalotai visszavágót.

Miskolci VSC-MVSI - Palota RSC    2:3   (27:25, 25:16, 22:25, 14:25, 11:15)

MVSC-MVSI: : Szajkó, Kiss V., Egri, Kiss E., Szabó B., Zsofnyák.
Csere: : -
Vezetőedző: Kerekes Attila

Palota RSC: : Lászlop, Bodnár, dr. Balczó, Nyuka, Szelle, Oláh.
Csere: : Hadnagy B. (liberó), Király, Vígh, Tóth E.,
Vezetőedző: Fekete Krisztina

Mestermérleg:

Kerekes Attila: - Instabilan kezdtünk, de a második játszmában nagyon elkaptuk a fonalat. Sajnos a harmadik játszmában viszont kiengedtek a lányok és ez megbosszulta magát. Ilyen hozzáállással nem lehet mérkőzést nyerni. Ezt követően a Palota megérdemelten győzött, nálunk pedig néhány játékosnak el kellene gondolkodnia a történtekről.

Fekete Krisztina: - Ami 2:0 után történt a pályán, arra nagyon büszke vagyok, de azt, ami előtte volt, azt még át kell beszélnünk a lányokkal.