Dupla forduló az alapszakasz végén

2017. március 16. csütörtök

Március 10-én pénteken, Kaposvárra látogatott a csapat, hogy lejátsza soron következő mérkőzését a bajnokságban. Sajnos, mindössze 54 perc kellett a házigazdáknak a győzelemhez.
Az első szettben a mieink "bent maradtak az öltözőben", mivel csak 3 pontot szereztek. A második szettben már mutattak valamit a tudásukból a lányok, de ez is kevés volt a szettgyőzelemhez. A harmadik szettben aztán megint a Kaposvár irányított és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

1.MCM Diamant Kaposvári Egyetem - Palota RSC    3:0   (25:3, 25:20, 25:13)

1.MCM Diamant Kaposvári Egyetem: Rák 4, Sitkey 12, Bagyinka 5, Araujo 23, Szívós 1, Korniss 8.
Csere: Csitári (libero), Kocsi 4, Mészáros, Héri 2.
Vezetőedző: Zarka Péter

Palota RSC: Király 2, Bodnár, dr. Balczó, Nyuka 3, Szelle 5, Oláh 2.
Csere: Hadnagy R. (libero), Tóth E., Vízi 2.
Vezetőedző: Fekete Krisztina

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:1, 16:1, 21:3. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:19 III. játszma: 8:6, 16:7, 21:11.

Zarka Péter: - Az első szett után visszaesett a teljesítményünk, de a harmadik játszmára újra összekapták magukat a lányok. Megvan a hetedik hely, de még csak most jön a bajnokság java.
Fekete Krisztina: - Az első játszmában még a buszon ültünk, a folytatásban próbáltuk megmutatni, mire vagyunk képesek. Ez a tanulóévünk az élvonalban, és ilyen mérkőzések is kellenek ahhoz, hogy felvegyük az NB I. ritmusát.

Március 12-én vasárnap pedig hazai pályán játszotta utolsó alapszakaszbeli mérkőzését csapatunk a TF együttese ellen.
A lányok remekül kezdtek, az első két szettben megmutatták mire képesek, de a végjátékot nem bírták. A harmadik szettben aztán megtört a jég, nagyon jó játékkal megszerezték a bajnokság első szettgyőzelmét. Sajnos a negyedik szettre nem sikerült átvinni az előző szettben mutatott jó játékot és a TF csapata győzedelmeskedett.

Palota RSC - TFSE    1:3   (18:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Palota RSC: Bodnár 1, Oláh 9, Nyuka 12, Balczó 2, Király 5, Szelle 13.
Csere: : Hadnagy B. 1 (liberó), Lászlop 14.

TFSE: Neizer 4, Tóth E. 15, Molnár A. 14, Bertók 9, Ostorházi 23, Hegedűs 11.
Csere: : Dobrovits (liberó), Nagy M.
Megbízott edző: Bóta Enikő

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:4, 5:8, 9:16, 10:19, 18:22. II. játszma: 4:8, 7:16, 13:16, 15:20, 19:24. III. játszma: 2:5, 8:7, 10:7, 10:11, 14:12, 15:19, 23:20. 24:22. IV. játszma: 6:8, 7:11, 10:12, 11:16, 16:24.

Fekete Krisztina: - Gratulálok a csapatnak a szettnyeréshez. Végre megtört a jég, ugyan jó lett volna nagyobb darabot leszakítani, de így sem lehetek elégedetlen. A mostani játszmanyerésből építkezve készülünk a rájátszásra.
Bóta Enikő: - Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon küzdelmes és izgalmas találkozót játszottunk. A taktikánkat ezúttal a centertámadásokra építettük, s végül ezzel nyertük meg a találkozót.

A bajnokság alapszakaszát csapatunk a 11. helyen zárta. A rájátszásban a TF és a Budaörs együtteseivel játszanak a lányok és döntik el a végső sorrendet.