Nálunk járt a bajnok

2017. február 23. csütörtök

Múlt vasárnap a bajnok Békéscsabát fogadta csapatunk hazai pályán.

Esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést a vendég csapat, a mieink próbáltak lépést tartani. Ez nem igazán sikerült lányainknak, így az ellenfélé lett az első szett.

A második szettben egy teljesen más Palota lépett pályára. Felpörögtek a lányok, remek sáncmunkát és ütéseket láthatott, aki kilátogatott erre a mérkőzésre. Az első technikai szünetben 4 ponttal is vezettek a mieink. Ezt a vezetést 17:17-ig tartani tudták a lányok, de ekkor a Békéscsaba magasabb fokozatra kapcsolt és nyerte a szettet.

A harmdik szettben megismétlődött az első szett játéka. A mieink elfáradtak az előző szettben, nem tudták tartani a tempót a vendégekkel. Így ez a szett is a Békéscsabáé lett, ezzel megnyerve a mérkőzést is.

Palota RSC - LINAMAR-Békéscsabai RSE    0:3   (12:25, 19:25, 12:25)

Palota RSC: Kottlárik, Bognár, dr. Balczó, Király, Nyuka, Oláh.
Csere: Hadnagy (liberó), Durst.
Vezetőedző: Fekete Krisztina

BRSE: Tálas, Nazarenko, Ludmán, Szmirnova, Clement, Matics.
Csere: Szpin (liberó), Petrenkó, Glemboczky.
Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:6, 5:6, 5:8, 11:13, 11:16, 12:24. II. játszma: 5:2, 8:4, 9:10, 12:10, 14:16, 17:16, 17:20, 19:24. III. játszma: 2:8, 5:9, 7:16, 9:21, 11:24.

Fekete Krisztina: - Látszik, hogy fejlődünk és ezen az úton megyünk tovább. Picit már örülni is tudtam a meccs egyes szakaszaiban. A rájátszásra kell majd beépíteni a csapatba az új játékosokat.

Szasa Nedeljkovics: - Egy hét alatt ez már a negyedik meccsünk volt, de a fiatalok hozták, amit vártam tőlük. Mi már a keddi CEV Kupa mérkőzésre készülünk.