A Palotánál az előny az NB II döntőjében

2016. május 10. kedd

Vasárnap koradélután a Keleti csoport bajnoka, a veretlen Palota fogadta a nyugati aranyérmes Haladást. A hazai csapat folytatta jó sorozatát, miután három szoros szettben legyőzte a Vas megyeieket. A visszavágót szombaton rendezik Szombathelyen.

Zsúfolásig tele volt a Károly Róbert iskola tornaterme, kis túlzással még az állóhelyekért is tülekedtek a nézők. Szombathelyről is szép számú szurkolótábor érkezett, akik meg is adták az alaphangot a meccsnek. Talán ezért, de a hazaiak visszafogottabban kezdték a mérkőzést, 4:6-nál ki is kérte első idejét Fekete Krisztina, ez jót is tett, mert 7:7 után már csapata vette át a vezetést és nem is engedte át a játszma végéig. 20:19 után 24:20-ra léptek Kovács Eszter vezérletével a palotaiak, s végül a harmadik szettlabdát értékesítették is. A színvonal ugyan nem verdeste az eget - nagyon sok nyitást és nyitásfogadást rontottak a csapatok - de izgalomban nem volt hiány.

A második játszmában már végig ők vezettek, hol öt, hol csak egy ponttal, de 20:19 után a végjátékban megint nekik volt három szettlabdájuk s a végén ezt is 22-re nyerték Győri Panniék. A harmadikban aztán megint a vendégek kezdtek jobban, de 4:6 után Lászlop Alexandra nyitásaival 8:6-ra fordítottak a palotaiak, majd a szett közepén elhúztak hat ponttal is. Kettőre ugyan feljöttek a szombathelyiek (20:18), de ezután megint a hazaiak percei következtek: négy meccslabdájukból a harmadikat egy rontott nyitásnak köszönhetően értékesítették, és szereztek előnyt a szombati visszavágóra.
Kérdés, hogy a győzelmi sorozatot tovább tudják folytatni Szombathelyen is, vagy aranyjátszmában dől el a feljutás sorsa.

Palota RSC - Haladás VSE Vasi Sport Akadémia 3:0 (22, 22, 22)

Rákospalota, 200 néző. V: Csikós, Dunszt.

Palota: Bodnár, Vígh, Kovács E., Nyuka, Király, Győri. Csere: Hajagos (liberó), Lászlop.
Ezdő: Fekete Krisztina

Haladás: Végh, Tóth Zs., Kiss B., Fazekas, Horváth D., Bokor. Csere: Zoltán (liberó), Dancsecs.
Ezdő: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:6, 8:7, 11:8, 13:12, 16:14, 18:19, 20:19, 24:20. II. játszma: 4:1, 6:6, 8:6, 13:8, 17:12, 18:17, 22:19, 24:21. III. játszma: 4:6, 8:6, 11:8, 12:11, 15:11, 18:12, 20:18, 24:20.

Fekete Krisztina - Nagyon vártuk és nagyon készültünk erre a mérkőzésre. Kielemeztük az ellenfelet és a lányok nagyrészt betartották a taktikai utasításokat. Emellett pedig a magassági fölényünket is sikerült érvényesíteni, ennek köszönhettük a sikert. A visszavágóra is nagyon készülünk, a célunk pedig egyértelműen az NB I-be való visszakerülés.

Mucsi Péter - Jó mérkőzés volt, de ma a rutintalanságunkat ki tudta használni az ellenfél. Ettől függetlenül vállalható vereséget szenvedtünk és Szombathelyen sokkal sikeresebb mérkőzést várok.