Simán nyert a Nyíregyháza

2014. október 19. vasárnap

Az NB I. női röplabda bajnokság alapszakaszának 5. fordulójában 3:0-ás vereséget szenvedett Nyíregyházán a Palota RSC csapata a FATUM-Nyírsuli együttesével szemben.

A hazaiak már az első szettben magukhoz ragadták a mérkőzés irányítását. Könnyed, magabiztos játékkal nyerték az első játékrészt (25:13). A második etapban némileg megizzadt a házigazda, mert az első technikainál 4:8-ra még a Palota vezetett, de ezt követően újra a nyírségiek remekeltek és csakhamar újra az övék volt a vezetés. A fővárosi csapat próbált felzárkózni, de ez a szett végéig már nem sikerült, így ezt a játékrészt is a hazaiak nyerték (25:19). A harmadik játszmát is erősen indította a hazai gárda és a palotiak már nem tudták felvenni velük a versenyt, így az utolsó szettet is a nyírségiek húzhatták be (25:12), megnyerve ezzel a mérkőzést.

Fatum-Nyírsuli - Palota RSC 3:0 (25-13, 25-19, 25-12)

Kőhalmi Richárd: Nem játszottunk felszabadultan, de azt gondolom, amikor kellett, oda tette magát a csapat.

Kastner Veronika: Gratulálok a Nyíregyházának.