Győzelemmel búcsúztatjuk az évet

2012. december 16. vasárnap

Győzelemmel zárta az évet a Palota RSC csapata az NB I. női röplabda bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában, ahol az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttesével folytatott viadalban, magabiztos játékkal, megérdemelten zsebelte be a három pontot.

Két gyors ponttal kezdte az első szettet a Kaposvár, de öttel válaszolt a Nyári Sándor vezette Palota, és rögtön lépéselőnybe került. A kaposváriak a folytatásban többször is bizonytalankodtak, szinte minden támadásukat kivédekezték a vendégek, így a szett derekán már nyolc pont volt a Palota előnye. A hajrában még megpróbált felzárkózni a hazai gárda, de a vereséget már nem kerülhette el, így a fővárosiak magabiztosan nyerték az első játékrészt (18:25).

A térfélcsere után ismét a fővárosiaknak ment jobban a játék. A somogyiak átlag alatti teljesítményt nyújtottak, a vendégek pedig Szikszai Viktória és Kovács Eszter vezérletével egymás után szerezték pontjaikat. Az első technikai szünetben 3:8 volt az állás, majd jött egy kis fordulat: a hazaiak megnyugodtak, és Szívós Ildikó pontjával egyenlítettek és később a vezetést is átvették. Ekkor Nyári Sándor két cserével rázta fel csapatát, és néhány perc múlva már újra a Palota kezében volt az irányítást. Kovács Eszter pontosan ütött, és a társak is jól játszottak. A somogyiak 19:23-ról, Horváth Zsófia ravaszt pontjaival próbáltak hajrázni, de a végén Chován Ágnes szettlabdához juttatta a fővárosiakat, Szikszai Viktória pedig magabiztosan beütötte az utolsó pontot (22:25).

A harmadik etapban a kaposvári lányok a rossz nyitásokkal sorra ajándékozzák a pontokat az ellenfélnek. Harmath Zsófia blokkjainak köszönhetően azonban mégis egyenlő volt az állás. A házigazdák bár jól védekeztek, támadásaikból továbbra is hiányzott az a plusz, amivel a magukhoz ragadhatták volna a kezdeményezést. Jól működött a palotai védelem és mezőnymunkában is jól teljesítettek. Majd a somogyiaknál Horváth Zsófia a került nyitó pozícióba és foghatatlan szervái időkérésre kényszerítette Nyári Sándort (11:9). A folytatásban a hazaiak két centere nehezítette meg a palotai védelem dolgát és a játékvezető is ajándékozott egy pontot a kaposvári gárdának. Egy blokkot csak hálónak ítélve Papp Dóra reklamált (hozzá teszem, jogosan), ezt sárgalappal díjazta. A somogyiak így 20:18-as vezetés birtokában fordultak rá a hajrára, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy a palota fölé tudjon kerekedni. A fővárosiak Nagy Kitty gyönyörű nyitásaival fordítottak, és 21:23-ra vezetettek, amikor Pálfy Marianna másodszor is magához hívja tanítványait. A vendégek ekkor már nem hibáztak, Szikszai Viktória begyűjtötte a 24. pontot, Pap Dóra pedig pontot tett a küzdelem végére (21:25).

1.MCM-Diamant Kaposvári egyetem - Palota RSC 0-3 (-18, -22, -21)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Donkó Zoltán, Hóbor Béla.

1.MCM-Diamant Kaposvári egyetem: Horváth Zs. (5), Pintér Zs. (8), Récsei Á. (7), Kondor T. (8), Szívós I. (5), Harmath Zs. (14). Csere: Csitári V. (libero), Fekete M., Duduka I..
Edző: Pálffy Marianna

Palota: Szűcs A. (2), Papp D. (11), Szikszai V. (10), Soós I. (6), Kovács E. (15), Keppel B. (3). Csere: Nyuka N. (libero), Chován Á. (3), Nagy K. (5), Oláh E..
Edző: Nyári Sándor

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 2:5, 5:8, 8:13, 9:16, 12:17, 12:19, 14:22, 16:24, 18:24. II. játszma: 0:3, 2:3, 3:6, 3:8, 10:8, 10:10, 14:14, 14:16, 16:19, 17:22, 19:22, 19:23, 21:23, 21:24, 22:24. III. játszma: 2:2, 2:4, 5:5, 9:9, 12:9, 12:13, 16:14, 17:15, 17:18, 20:18, 21:19, 21:24.