Szép játékkal győztek a fiatalok a Palota ellen

2012. november 30. péntek

Az NB I-ben utolsó három mérkőzését kezdte meg csütörtök este az Ifjúsági Válogatott. A fiatalok némi meglepetésre, szép játékkal győztek a Papp Dórát nélkülöző Palota ellen.

A Dömsödi sportcsarnokba ellátogatók egy álmoskásan kezdő válogatottat láthattak, melynek a mérkőzés első szakaszában még meggyűlt a baja a nyitásfogadással, így a Palota gyorsan elhúzott a elején. A hazaiak azonban a szett végére magukra találtak és egyre stabilabb játékuk három pontos előnyt eredményezett a hajrára 23-20. Nyári Sándor időkérése megakasztotta a fiatalokat, két-három rosszul befejezett támadás és máris a fővárosiaknak volt szettlabdája. Kettőt hárított a válogatott, majd egyet hárított a Palota, míg egy rontott nyitásfogadással a vendégek szereztek előnyt, 26-28.

Kevesen gondolták ekkor, hogy a mérkőzés hatalmas fordulatot vesz a második szett elejétől kezdve. Nagy Attila elforgatta csapatát a következő etapra, az edzői húzás úgy tűnt nem jön be, mert a Palota az első szetthez hasonló kezdést produkálva négy pontos előnyt szerzett. Időkérés következett hazai oldalon, és innentől kezdve varázsütésre megváltozott a játék képe. A válogatott jól blokkolva, védekezve, és fegyelmezett kiváló szervákat alkalmazva előbb egyenlített, majd valósággal állva hagyta ellenfelét. A több mint tízpontos részsiker (12-25) természetesen feldobta a fiatalokat, akik a következő szettben ott folytatták, ahol az előzőt abbahagyták. Korniss helyére Kanizsai érkezett, Dénes Dalmai pedig Windischt váltotta a szett derekán. Apró érdekesség, hogy a Palota liberoja és a válogatott irányítója testvérharcot vívhatott, hiszen Brigitta az idősebb Dénesi, a múlt héten igazolt a fővárosiakhoz. A szett derekára ismét tíz ponthoz közelített a válogatott előnye, Gyimes néhány hihetetlen szép blokkal demoralizálta a túloldalt, s bár 20-11 után még megpróbált közelebb zárkózni a Palota, a nagy előny birtokában a fiatalok nyugodtan játszva végül kilenc ponttal nyerték a szettet, 16-25.

A negyedik szett ismét riasztóan indult hazai szempontból, hiszen öt vendégpontra nulla hazai a válasz, de egy megnyugtató időkérés után, a válogatott elkezd felzárkózni. Szépen, lépésről-lépésre zárkóznak a fiatalok, és az egyenlítés egy szép Mészöly pont után, 13-13-nál érkezik el. Nem lassul a válogatott tempója, eldőlni látszik a mérkőzés, hiszen 18-13-nál már öt pontos előnyt mutat az eredményjelző. Elég azonban egy kicsi megingás és a fővárosiak máris felzárkóznak, izgalmas lesz a vége, de helyén van a fiatalok szíve, és egy szép akció végén pontot tesznek a szett és a mérkőzés végére is.

Ifjúsági Válogatott - Palota RSC 3-1 (-26, 12, 16, 23)
Dömsöd, 50 néző. Játékvezetők: Nagy P. Vígh A.

Ifjúsági válogatott: Gerendeli 9, Korniss 4, Gyimes 15, Windisch 10, Mészöly 17, Ludmán 5. Csere: Szpin (libero), Kanizsai 8, Nagy V. 4, Benko 1, Török 4, Dénesi D. 1.
Edző: Nagy Attila

Palota: Soós I., Szűcs A., Chován Á., Keppel B., Kovács E., Szikszai V. Csere: Dénesi B. (liberó), Péter K., Chován Á., Nyuka N..
Edző: Nyári Sándor

Az eredmény alakulása: 1.szett: 0-3,7-8,11-13,17-18,23-20,23-24,26-25. 2.szett: 0-4, 9-5, 15-6, 20-11. 3.szett: 7-2, 13-10, 18-11, 23-14. 4.szett: 0-5, 3-8, 13-10, 19-12, 20-18, 24-22.