Több kell a győzelemhez

2012. október 14. vasárnap

Junior csapatunk, 14-én vasárnap, az Aluprof-TF Budapest Junior csapatával mérkőzött meg az NB I. női röplabda bajnokság alapszakaszának 5. fordulójában.

A palotai lányok az első játékrészben, hatékony támadásokkal és remek mezőnymunkával okoztak nehéz pillanatokat a hazai csapat számára. Leleksedésben sem volt hiány, de a TF-es lányok erős nyitásokkal és fegyelmezett blokkokkal négypontos előnyt szereztek, amit a szett végéig tartani tudtak (25:21).

A második játszma első felében a Palota teljesített jobban és szerezte egymás után szép pontjait, de az ellenfél gyorsan összekapta magát és rutinos játékkal egyenlítettek, majd átváve az irányítást három pontos különbséggel nyerték a szettet (25:22).

A harmadik szettben a TF nagyon erősen indított, esélyt sem hagyva ellenfelének a felzárkózásra. A palotaiak szenvedtek, nyitásfogadásuk és mezőnymunkájuk is rendkívül pontatlan volt, így nem volt remény, hogy megközelítsék riválisukat (25:7).

Aluprof-TF Budapest - Palota RSC (21, 22, 7)

A következő mérkőzést hazai pályán, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapata ellen játsza Junior együttesünk.